خدمات مجازی سازی شبکه در اصفهان

مجموعه ی پرونت علاوه بر ارائه ی خدمات قوی در زمینه های راه اندازی تلفن های تحت شبکه، دوربین مدار بسته، ارتباطات بین دفاتر، ویندوز سرور و طراحی وبسایت، در زمینه ی راه اندازی و پشتیبانی خدمات مجازی سازی شبکه نیز خدمات قدرتمندی را در اختیار شما عزیزان در شهر اصفهان و سراسر ایران، قرار می دهد.

مجازی سازی یکی از روش های مدرن و هوشمندانه اداره کردن منابع شبکه و سرور است. در دهه گذشته، سازمان های بسیاری زیرساخت خود را با تکنولوژی های مجازی سازی شده منطبق ساختند.

برای تصمیم گیری هرچه صحیح تر و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در بخش مشاوره ی رایگان در تماس باشید.

در ادامه به توضیح مختصری درباره ی خدمات مجازی سازی شبکه میپردازیم.

مجازی سازی شبکه

مجازی سازی شبکه (Network Virtualization یا NV) به توانایی ساخت شبکه های منطقی و مجازی گفته می شوند که از سخت افزار لایه زیرین خود جدا شده تا اطمینان حاصل کند که شبکه بهتر می تواند با محیط های مجازی سازگاری داشته باشد. مجازی سازی شبکه NV اتصال شبکه و همچنین سرویس های آن را که پیش از این با استفاده از سخت افزار های گوناگون ارائه میشد را جدا کرده و به شبکه های منطقی که از سخت افزار جدا شده اند و به طور مستقل از شبکه فیزیکی بر روی Hypervisor اجرا می شوند انتقال داده اند.

مجازی سازی شبکه چیست

NV روشی برای اداره منابع سرور و یا شبکه  است که در آن منابع سخت افزاری با استفاده از یک مدیریت نرم افزاری به چند قسمت مستقل تقسیم می شود. با این کار هر کدام از قسمت های مجزا شده به صورت مستقل امکان مدیریت منابع و نرم افزارهای خود را دارند. همچنین فضایهای دیگری مانند کارت شبکه، رم، پردازشگرهای گرافیکی و سایر اجزای نرم افزاری می توانند به صورت مشترک و همزمان بین تمامی کاربران و واحدها به خدمت گرفته شود.

در Virtualization امکان مدیریت مستقل هر بخش وجود دارد و هر کدام از بخش ها در این جا می توانند سیستم عامل، نرم افزارها و یا حتی دسترسی سخت افزاری خاص خود را داشته باشند.

این روش توانایی شبیه سازی پلتفرم های سخت افزاری چون سرور، Storage یا منابع شبکه در نرم افزار است. تمامی عملکرد ها و کارکرد ها از سخت افزار جدا سازی شده و به عنوان یک نمونه مجازی شبه سازی شده، که توانایی عمل کردن دقیقاً همانند راهکار های سنتی و سخت افزاری را دارد. در این زیرساخت سخت افزاری وجود دارد که از Virtual Instance پشتیبانی می کند و به آن host گفته می شود اما این سخت افزار می تواند یک سخت افزار عمومی باشد، مثلاً یک سرور. به این ترتیب یک پلتفرم سخت افزاری می تواند برای پشتیبانی چندین ماشین مجازی استفاده شوند، که به راحتی می توان آن ها را با توجه به نیاز های سازمان فعال یا غیر فعال کنند. در نتیجه یک راهکار مجازی مقیاس پذیر تر، کم هزینه تر و سریع تر از راهکار های مبتنی بر سخت افزار سنتی است.

مزایای مجازی سازی

  • صرفه جویی در هزینه های مستقیم و غیرمستقیم سخت افزارها و نرم افزاری اداری؛
  • امکان مدیریت یکپارچه تمامی سرویس های استفاده شده و بالا بردن ضریب امنیت؛
  • تسریع در پیاده سازی سرویس های جدید و راحتی در تغییر زیرساخت ها؛
  • پشتیبانی همزمان از نرم افزارهای قدیمی و جدید؛
  • یکپارچه سازی تمامی منابع سخت افزاری در یک سازمان؛
  • ایجاد محیط های آزمون و گسترش بدون مشکل شبکه بدون برخورد با مشکل؛
  • پایین آمدن قابل توجه هزینه ها ؛
  • امکان توسعه و اضافه کردن تعداد افراد بیشتر بر روی یک هاست بدون نیاز به توسعه زیاد در منابع سخت افزاری؛
  • دسترسی راحت همه کاربران به تمام اطلاعات و منابع مشترک و امکان تعریف سطح دسترسی؛
  • بالا بودن ضریب امنیتی ماشین های مجازی به نسبت دیگر سیستم های شبکه.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در بخش مشاوره ی رایگان در تماس باشید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...