راه اندازی ویندوز سرور در اصفهان

مجموعه ی پرونت علاوه بر ارائه ی خدمات قوی در زمینه های راه اندازی تلفن های تحت شبکه، مجازی سازی، ارتباطات بین دفاتر، دوربین مداربسته و طراحی وبسایت، در زمینه ی راه اندازی و پشتیبانی ویندوز سرور نیز خدمات قدرتمندی را در اختیار شما عزیزان در شهر اصفهان و سراسر ایران، قرار می دهد.

ویندوز سرور، به گروهی از سیستم‌های عامل گفته می‌شود که مایکروسافت برای استفاده روی سرورها ارائه می‌کند. این بدان معنی است که در تقریباً همه موارد، ‌ویندوز سرور در محیط تجاری استفاده می‌شود.

برای تصمیم گیری هرچه صحیح تر و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در بخش مشاوره ی رایگان در تماس باشید.

در ابتدا لازم است به توضیح مختصری درباره ی ویندوز سرور و تفاوت ان یا ویندوز بپردازیم.

ویندوز سرور چیست

 

 

ویندوز سرور به نسخه‌هایی از سیستم‌عامل‌ ویندوز شرکت مایکروسافت گفته می‌شود که به‌طور خاص برای نصب و اجرا روی سرورها طراحی شده‌اند. باتوجه به این‌که سازمان‌ها، ادارات و بسیاری از شرکت‌ها شبکه‌های کامپیوتری بزرگ یا متوسطی دارند، از سرورهایی استفاده می‌کنند که باید به صدها و گاهی هزاران کامپیوتر سرویس‌دهی و آن‌ها را مدیریت کنند. پس سیستم‌عاملی که روی این سرورها نصب می‌شود باید از امکانات و قابلیت‌های لازم برای مدیریت شبکه و پاسخگویی به آن‌ برخوردار باشد. ویندوز سرور عمدتا در مجموعه‌های تجاری و سازمانی به کار گرفته می‌شود.

تفاوت ویندوزسرور و ویندوز عادی

شرکت مایکروسافت سیستم‌عامل ویندوز را در چند نوع عرضه می‌کند که دو مورد از رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  1. ویندوز عادی (Windows)؛ مختص کامپیوترهای شخصی
  2. ویندوز سرور (Server Windows)؛ مختص کامپیوترهای سرور

ویندوزهای عادی با ویندوزهای سرور هم‌نسل خود شباهت‌های ظاهری زیادی دارند، اما کاربردهای‌شان بسیار متفاوت است. نسخه‌های عادی ویندوز (مثل ویندوز ایکس‌پی، ویندوز ۷، ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰) برای کارهای روزمره شخصی و اداری طراحی شده‌اند و از سخت‌افزارهای به‌نسبت محدودتری پشتیبانی می‌کنند. کامپیوتری که یکی از نسخه‌های عادی ویندوز روی آن نصب شده است برای گرافیک، برنامه‌نویسی، جستجو در وب، تایپ، حسابداری و بسیاری دیگر از کارهای خانگی، شرکتی و اداری مناسب است. ویندوز عادی حتی برای ایجاد شبکه‌های محلی‌ کوچک یا خانگی (با نهایتا ۲۰ گره) نیز کارایی دارد. اما اگر به‌جای کامپیوتر معمولی، یک سرور داشته باشید و شبکه‌تان شبکه بزرگی باشد، ویندوز عادی دیگر پاسخگوی نیازهای‌تان نیست.

سرور، کامپیوتر معمولا قدرتمندی است که برای سرویس‌دهی به کلاینت‌های شبکه به کار می‌رود (کلاینت‌ها یعنی کامپیوترها و دیگر تجهیزاتی که از سرور شبکه، خدمات دریافت می‌کنند). سرورها وظایف سنگینی به عهده دارند و گاهی باید به صدها و شاید هزاران کلاینت خدمات ارائه دهند. هرچه شبکه بزرگ‌تر و سازوکارها سنگین‌تر و پیچیده‌تر باشند، سرور نیز باید سخت‌افزارهای قدرتمندتری داشته باشد. پس سیستم‌عاملی که روی سرور نصب می‌شود باید بتواند از سخت‌افزارهای قدرتمند سرور پشتیبانی کند و از قابلیت‌های لازم برای مدیریت کامپیوترها و تجهیزات متعدد شبکه برخوردار باشد. ویندوز سرور (Windows Server) برای همین منظور طراحی شده‌‌ است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در بخش مشاوره ی رایگان در تماس باشید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...