راه اندازی میکروتیک در حالت AP

به دلیل اهمیت بالای امنیت در شبکه های وایرلس در ابتدا برای اینکه بتوانیم امنیت وایرلس روتر میکروتیک خود را تامین کنیم ابتدا یک رمز جهت اتصال به وایرلس به دستگاه تخصیص می دهیم برای اینکار از نوار منوی سمت چپ آیتم Wireless را انتخاب می کنیم.  سپس از تب های موجود در بالای پنچره Wireless table  به بخش Security Profile  می رویم و  بر روی Add new  کلیک می‌کنیم.

در پنجره جدیدی که باز می شود یک نام برای پروفایل رمز خود انتخاب می‌کنیم که به صورت پیش فرض Profile 1  می‌باشد و ما در اینجا از peronet استفاده کرده ایم   وmode  را بر روی Dynamic keys  قرار می دهیم. پیشنهاد می شود نوع رمز، بر روی حالت WPA2 – Pre shared key استفاده شود. رمز آن باید حداقل 8 کاراکتر باشد.

مجددا به تب interface  می رویم و بر روی اینترفیس وایرلس که به صورت پیش فرض Wlan1   نام دارد، کلیک می کنیم.

این بخش مربوط به تنظیمات اصلی اینترفیس وایرلس دستگاه می‌باشد و ما با توجه به نیازمان تنظیمات این قسمت را تکمیل می کنیم

Enable  = ابتدا از این قسمت تیک فعال بودن اینترفیس وایرلس خود را می زنیم.

Mode = در این بخش برای تعیین حال اکسس پوینت روتر آن را بر روی Ap Bridge  قرار می دهیم.

Band = باند مورد نظر برای device  هایی مانند لپ تاپ و یا گوشی 2.4 می‌باشد که عموما به باند Indoor  معروف می‌باشد . پس باند مورد نظر را بر روی 2GH – G/N  قرار می دهیم.

SSID = در این قسمت برای وایرلس خود یک اسم انتخاب می کنیم.

و در قسمت Security profile  پروفایلی که قبلا ایجاد کرده ایم انتخاب می‌کنیم.

در مرحله بعد نیاز است به اینترفیس وایرلس خود ip  اختصاص دهیم و همچین جهت اتصال اتوماتیک دستگاه ها به روتر و دریافت Ip  از روتر نیاز به راه اندازیDhcp server  می‌باشد.  از منوی سمت چپ آیتم Ip  را انتخاب و سپس به بخش addresses  می‌رویم. سپس به اینترفیس وایرلس خود ip  اختصاص می دهیم که ما در اینجا از رنج 192.168.1.1  استفاده کرده ایم.

اکنون نوبت به تنظیمات Dhcp server  می‌باشد. مجددا از منوی صفحه به قسمت Ip  و سپس آیتم DHcp server  را انتخاب می کنیم و پس از آن آیتم Dhcp setup  را انتخاب می کنیم.

در این مرحله با یک سری تغییرات جزئی تنظیمات Dhcp server  را انجام می دهیم. در بخش Dhcp server interface  آیتم Wlan 1  را انتخاب می کنیم.

Dhcp server space  مقدار فضایی تخصیص داده شده به کلاینت ها را مشخص می کند که ما در اینجا به صورت پیش فرض 254 Ip  در نظر می گیریم.

Gateway for dhcp network  نیز به صورت پیش فرض آی پی وایرلس دستگاه را به عنوان گیت وی در نظر می گیرد

Address to give up  = pool  تخصیص داده شده به دستگاه های که به دستگاه ما متصل می شوند را مشخص می کند.

 

 

DNS Server

dns  های مورد نظر را انتخاب می کنیم و در قسمت آخر Leased time  مدت زمان رزرو هر آی پی برای دستگاه ها را مشخص می کنیم.

با انجام این مراحل ما توانستیم یک روتر میکروتیک را بر روی حال AP  تنظیم کنیم.

دیدگاه خود را ارسال کنید...